insandankaynaklar

Bilgi teknolojileri sektöründe 5 milyon yeni iş imkanı

In Uncategorized on 02 Kas 2009 at 19:07

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırmaya göre önümüzdeki 4 yıl içerisinde bilgi teknolojileri alanında 5 milyon kişi daha istihdam edilecek.

Uluslararası Araştırma Kuruluşu (IDC) tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre bilgi teknolojileri sektöründe her yıl % 3’lük bir büyüme yaşanıyor. Bu büyüme sonucunda 4 yıl sonra, yani 2013 yılının sonuna kadar 5.8 milyon kişi daha sektörde istihdam edilecek.

Araştırma sonuçları aynı zamanda bu süre içerisinde bilgi teknoloji alanındaki yenilikler ve girişimler sonucunda 75 bin yeni şirketin daha kurulacağını ve bu sayede yeni iş imkanlarının artacağını öngörüyor.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer özellikle bilgi teknolojileri sektörünün, tüm dünyanın içinde bulunduğu global ekonomik krizden çıkmasında önemli bir rol oynayacağını belirtiyor.

Geçtiğimiz ay Tech America kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre Amerika Birleşik Devletleri’nde teknoloji endüstrisinde, diğer özel sektörlerle kıyaslandığında, son 16 ayda çok daha az eleman çıkartma yoluna gidildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: